9. sınıf programımız, haftalık 40 saatten oluşmaktadır. Bu derslerin; 20 saati teorik dersler, 10 saati problem çözme dersleri ve laboratuvar uygulamalarıdır. Kalan 10 saat ise; öğrencilerimizin dil becerileri, sanatsal ve sportif faaliyetleri için ayrılmıştır. Uygulama dersleri, teorik derslerin olduğu hafta, teorik derslerde işlenen konuları içeren kazanımları pekiştirmek için yapılır. 9. sınıf öğrencilerimize yazılı sınavlar haricinde, 2 haftada bir BDS (Branş Deneme Sınavı) ya da GTS (Genel Tarama Sınavı) uygulanır.

Sınav sonuçları, sınavdan 30 dakika sonra konu analizleri ile birlikte otomasyon sistemimizde öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin bilgisine sunulur. Sınav sonucunda yeterli kazanıma ulaşamamış öğrenciler, ölçme ve değerlendirme birimi tarafından konu ve ders eksiğine göre kümelendirirlerek eksikleri kapatılır. 

Okulumuz; öğrenme süreçlerinde, öğrencilerin ödev sorumluluğunu yerine getirmesinin eğitimin vazgeçilmez bir parçası olduğunu bilir. Bu doğrultuda, ödevini okulda tamamlamak isteyen her öğrenci için sorumluluk saatlerini kullanır. Sorumluluk saatleri, nöbetçi öğretmenler ve 4 ayrı branş öğretmeni gözetiminde, salı ve perşembe günleri 19.30-22.00 saatleri arasında uygulanır. Ayrıca, sorumluluk saatlerinin yanı sıra, isteyen öğrencilerimiz 6 gün boyunca ders saatleri dışında ders çalışmak ve ödev sorumluluğunu yerine getirmek için okulumuzun kütüphanesinden faydalanabilir.

 

 


9. SINIF DERS DAĞILIMI

DERS TEORİK UYG.
MATEMATİK 5 3
FİZİK 2 1
KİMYA 2 1
BİYOLOJİ 2 1
TÜRKÇE 3 2
TARİH 2 1
COĞRAFYA 2 1
DİN KÜLT. 2  
İNGİLİZCE  
FRANSIZCA  
GÖRSEL SAN.  
BEDEN EĞİT.  

Birlik Mah. 448. Cad. No: 38 Çankaya/ANKARA 06610

Telefon:

0312 495 0 495