Ulaş Lisesi, öğretmenler tarafından kurulmuş butik bir semt okuludur. Herhangi bir sermaye ya da zincir kuruluşla bağlantısı olmayan bağımsız bir kurumdur. Öğrencilerinin mutluluğu ve başarısı ile öğretmenlerinin itibarı, okulumuzun öncelikleridir. Okulumuz, yaklaşık 10 yıldır semtimizde eğitim hizmeti veren bir kadronun eseridir. Okulumuz; Modül Dershanesi, Birlik Etüt Eğitim Merkezi, Ulaş Temel Lisesi deneyimlerinin ardından, Ulaş Anadolu Lisesine dönüşerek faaliyetine devam etmektedir.

Devamını oku...

Ulaş Lisesi, Hecettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu iki eğitimci tarafından kurulmuştur. Kurucularımız Ali Zeren ve Metin Eser, 2000’li yılların başından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak görev yapmışlardır. Uzun yıllardır hayalini kurdukları bağımsız ve bağlantısız bir okul projesini öğretmen arkadaşlarının desteğiyle hayata geçirmişler, öğrencilerin eğitim süreçleri ve sonrasında kalıcı izler bırakmak tutkusuyla mesleklerini icra etmeye başlamışlardır.

Devamını oku...

Ulaş Lisesinin eğitim yönetimi, sorumluluk duygusunun kazandırılmasına öncelik veren bir yapıya sahiptir. Sorumluluk duygusunun kazanılması disiplini zorunlu kılar. Öğrencimizin gününü planlaması, okul saatlerine riayet etmesi, sınıf içi düzene uyması, ders takibi ve ödevlerini zamanında tamamlaması gibi özellikleri kazanması öncelikli hedefimizdir.

Devamını oku...

Eğitim kadromuz; zamanın ruhuna uygun, mesleki olarak yıpranmamış, öğrencileriyle bağ kurabilen, sınıf yönetimini layıkıyla  başarabilen, emek süreçlerinden imtina etmeyen, yayın yazma deneyimine sahip ve eğitim süreçlerinin birbirini tamamlayan bir ekip işi olduğunu bilen öğretmenlerden oluşur.

Devamını oku...

Ulaş Lisesi, öğrencilerine, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen lise müfredatını ve bu müfredat içerisinden belirlenmiş üniversiteye giriş sınavının müfredatını bir arada uygulamayı hedef edinmiş bir okuldur. Elbette lise yaşamı bir insan için son derece önemlidir; fakat milyonlarca gencimiz ve onların aileleri için iyi bir üniversite öncelikler arasında ilk sıradadır. Ulaş Lisesi, eğitim programını belirlerken, bu gerçekten yola çıkar. Uygulama dersleri, üniversiteye giriş sınavının mantığına göre oluşturulur ve bu çerçevede öğrencilerimize verilir.

Devamını oku...

Ulaş Lisesi, çocuklarımızın aday olduğu yetişkinler dünyasının rekabetçi ortamında, dayanışma duygusunu yitirmeden ahlaki bir duruşa sahip olmasını önemser. Yaşadığı dünyaya ve ekosisteme karşı duyarlı ve meslek seçimlerinde insanlığa faydalı olmayı arzulayan bir düşünce sistematiğini öğrencilerimize kazandırmak hedefimizdir.

Devamını oku...

Birlik Mah. 448. Cad. No: 38 Çankaya/ANKARA 06610

Telefon:

0312 495 0 495