Ulaş Lisesi, öğretmenler tarafından kurulmuş butik bir semt okuludur. Herhangi bir sermaye ya da zincir kuruluşla bağlantısı olmayan bağımsız bir kurumdur. Öğrencilerinin mutluluğu ve başarısı ile öğretmenlerinin itibarı, okulumuzun öncelikleridir. Okulumuz, yaklaşık 10 yıldır semtimizde eğitim hizmeti veren bir kadronun eseridir. Okulumuz; Modül Dershanesi, Birlik Etüt Eğitim Merkezi, Ulaş Temel Lisesi deneyimlerinin ardından, Ulaş Anadolu Lisesine dönüşerek faaliyetine devam etmektedir.

 

MEB tarafından 230 kontenjan verilmesine rağmen, 12 derslikte toplam 192 öğrenciden fazlasını almamaktadır. Okulumuz, tüm birimleriyle eksiksiz bir altyapıya sahiptir. Kurumumuzda yaklaşık 40 kişi görev almaktadır. Okulumuz kurucuları; Hacettepe Felsefe Bölümü mezunu olup, mezun oldukları okulun etik ve estetik değerler konusundaki hassasiyetlerini, Ulaş Lisesinde de bir kültür olarak devam ettirme iddiasındadır. Okulumuz, elbette öğrencilerimizin ve velilerimizin sınav başarısı konusundaki hassasiyetlerini önemser ve sınavlarda başarı sağlama hedefiyle eğitim yapar. Fakat çocuklarımızın değerini sınav başarısıyla ölçmez. 

Ulaş Lisesi; öğrencilerinin güvenliği, mutluluğu ve başarılı bireyler olması için gereken tüm çabayı göstermekten kaçınmaz. Elbette cumhuriyetin aydınlanmacı karakterini benimser ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucularının takipçisi gençler yetiştirir.


Birlik Mah. 448. Cad. No: 38 Çankaya/ANKARA 06610

Telefon:

0312 495 0 495